20 oznak, że jesteś uzależniona od makijażu

Makijaż jest dla wielu dziewczyn tak ważny, że bez niego nie potrafią żyć, a cierpi na tym nie tylko ich portfel, ale taż skóra.

Jak pokazują badania, od wszystkiego można się uzależnić, nawet od pozornie błahych spraw. Jednak uzależnienie może wziąć nas pod but i zmienić całe życie, sprawiać, że to, co cieszyło jest już przeszłością, a myślimy tylko o jednym. Dlatego we wszystkim najlepiej zachować umiar, bo nie istnieje coś takiego jak nieszkodliwy nałóg. Każde uzależnienie niszczy życie.

Obecnie bardzo ważny jest dla wielu wygląd zewnętrzny, to jak się wygląda. Oczywiście nie od dziś wiadomo, że jak cię widzą, tak cię piszą. Jednak nie warto przesadzać. Zadbana skóra, czyste ubranie i paznokcie są też oznaką, że dbasz o siebie. Tona makijażu potrafi oszpecić nie jedną dziewczynę i sprawić, że zmienia się o niej zdanie.

Pomijając, że kosmetyki są bardzo drogie, nie można dziewczyn winić za to, że chcą się podobać i zrobią wszystko, by tak było. Jednak niektóre zatracają się i najważniejsze staje się, co kto na siebie włożył i jaki nr szminki ma jakaś gwiazdka. Oto oznaki uzależnienia od makijażu, obyś miała ich jak najmniej.

1. Dokumentujesz, fotografujesz każdy swój kosmetyk i natychmiast chwalisz się nim w sieci. Nawet jeśli nikt ci za to nie płaci.

2. Oceniasz innych po tym, jaki makijaż mają, z tymi, którzy się nie malują, nie masz o czym rozmawiać.

3. Do minimalnego makijażu używasz kilkunastu kosmetyków, twój natural look jest daleki od tego, co widać, gdy wszystko zmyjesz.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : .lifebuzz.com

Reply