To krótkie i z pozoru zabawne nagranie przekona Was do tego, by rozsądniej korzystać z telefonu, gdyż uzależnienie od elektroniki jest zgubne

Zdrowy rozsądek ratuje życie.

Współczesnemu człowiekowi coraz trudniej wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego. Jego posiadanie jest bardzo wygodne, dlatego ludzie tak szybko uzależnili się od komórek i funkcji, jakie oferują. Niestety każdy nałóg jest zgubny i może prowadzić do prawdziwej tragedii.

Widok ludzi zapatrzonych w ekrany swoich smatfonów już nikogo nie dziwi. W niektórych miastach nawet wyznacza się specjalne strefy na chodnikach dla osób gapiących się w komórki, co ma zwiększyć ich bezpieczeństwo, ale żaden przepis czy ułatwienie nie zwalnia człowieka z myślenia.

Niestety ludzie za nic mają własne bezpieczeństwo i nie patrzą, co się wokół nich dzieje, bo uważają, że jeśli wyślą sms 3 minuty później, to świat się zawali. Takie podejście nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i trzeba z nim walczyć.

By uświadomić swoim obywatelem, ze sami sprowadzają na siebie zagrożenie nierozsądnie korzystając z telefonów komórkowych, rząd Republiki Południowej Afryki wypuścił krótki spot filmowy. Na początku jest dość zabawny, ale później…

To sugestywne nagranie przemówi każdemu do rozsądku, bo dzięki kontrastowi scen pokazuje, że między zabawną wpadką a tragedią, jest niekiedy tylko bardzo cienka linia….

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : reshareworthy.com, youtube.com

Reply