Pędzący samochód nie dał szans tej kruszynce. Jednak jej śmierć dała szansę na życie kilkorgu dzieciom

Tragedie, które dotykają dzieci, są bardzo bolesne, zwłaszcza dla rodziców, którzy starają się zawsze ochronić swoje dziecko, a to im się nie udaje.

Pojawienie się dziecka reorganizuje życie całego domu. Po pierwsze trzeba mu zapewnić dobre warunki i bezpieczeństwo i poświęcić się, by wychować dziecko, jak najlepiej się potrafi. Dzieci dają radość swoim rodzicom, sprawiają, że chce się żyć. Codziennie odkrywają coś nowego, zadają miliony pytań i próbują odkryć świat na swój sposób. Codziennie mają nowe pomysły i mnóstwo energii.

 

Etap czterolatka to fantastyczny czas. Dziecko bardzo dużo rozumie, ale też chce wiedzieć więcej, kocha występować i pokazywać się przed członkami rodziny. Wypełnia dom śmiechem i wesołym szczebiotem. Chociaż nieraz rodzice padają ze zmęczenia, to zawsze zgodnie odpowiadają, że nie zamieniliby tego stanu rzeczy na żaden inny. I wszystko jest dobrze, kiedy ten stan rzeczy się utrzymuje.

 

Niestety ludzi nie omijają wielkie nieszczęścia. A najgorsze z nich to utrata dziecka. Ukochane maleństwo odchodzi, mimo planów, jakie się ma, mimo nadziei, że dziecko będzie żyć długo i szczęśliwie. A z nim odchodzi radość i chęć do życia, często rodzice nie potrafią odbudować wspólnego życia. Rozpacz i poczucie winy jest zbyt wielkie.

Tragiczny wypadek zburzył szczęśliwe życie rodziny małej Violet-Grace, jednak jej śmierć dała nadzieje innym rodzinom na ratunek dla ich dzieci.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk

Reply