W Hondurasie odkryto pająka, który wygląda jak Pikachu. Ciężko uwierzyć w istnienie tej fascynującej istoty!

Fani serialów typu anime doskonale wiedzą, czym są Pokémony.

Zapewne znają też najważniejszego z nich — Pikachu, który później przekształca się w Raichu. Dla przyjaciół jest niezwykle przyjaznym i słodkim stworkiem. Przeciwników zaś potrafi zmiażdżyć w kilka sekund, traktując ich potężnymi dawkami elektryczności. Nie wygląda na agresywnego. Jest nieco podobny do myszy lub królika i ma lśniące żółte futerko.

Jego głowa jest nieco większa od reszty a uszy zakończone czarnymi końcówkami. W czerwonych policzkach magazynuje swoją największą moc — elektryczność. Całkiem niedawno świat oszalał, gdyż okazało się, że Pikachu żyje! W dżungli w Hondurasie znaleziono niezwykłego pająka, który jest do niego łudząco podobny. Odkrył go badacz z National Geographic — Jonathan Kolby.

Okaz należy do gatunku Micrathena sagittata. Badacz nie po raz pierwszy spotkał się z podobnymi pająkami, ale zapewnia, że ten jest wyjątkowy. Zbliżone okazy występują we wschodnich Stanach Zjednoczonych i całej Ameryce Środkowej, jednak ten bije wszystkich na głowę. Jego żółta ostro zakończona wypukłość na brzuchu przypomina głowę i uszy Pikachu. Takie ukształtowanie ciała występują głównie u samic tego gatunku.

Jaskrawe ubarwienie ma na celu odstraszenie drapieżników czyhających na Micrathena sagittata i jednocześnie przyciągnięcie małych owadów, które mogą mylić pająka z rośliną. Ostre uszy Pikachu uniemożliwiają połknięcie pajęczaka przez ptaki. Jak widać, natura znalazła sposób na wszystko. Niemal każda część tego zwierzęcia spełnia ściśle określone funkcje i nie wykształciła się przez przypadek.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, news.nationalgeographic.com

Reply