Naukowcy ustalili, że inteligentnych ludzi cechuje posiadanie trzech konkretnych wad. Sprawdź, czy ty też je masz

Każdy człowiek ma jakieś wady i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Choć wszyscy wolelibyśmy być idealni, to na niektóre negatywne cechy nie warto narzekać, bo ich posiadanie świadczy o wrodzonej inteligencji człowieka.

Ludzką inteligencję naukowcy badają już od wielu lat, próbując ustalić jej istotę i proces kształtowania się. Niedawno badacze z Uniwersytetu w Minnesocie ustalili, że zdolności umysłowe są powiązane z wadami, jakie cechują daną osobę. Wyróżnili trzy zachowania uznawane powszechnie za negatywne, które są charakterystyczne dla ludzi odznaczających się wyższym poziomem inteligencji.


defects-smart-people-p


1. Bałaganiarstwo

Jeśli rodzice całe dzieciństwo ganili was za bałagan w pokoju, to spokojnie może im zakomunikować, że funkcjonowanie w chaosie to cecha ludzi o wyższej niż przeciętna inteligencji. Osoby lubiące bałagan potrafią skupić uwagę na konkretnej kwestii, jednocześnie czerpiąc inspiracje z tego, co się dzieje obok, bez zakłócenia głównego procesu myślowego.

defects-smart-people-2


Dodatkowo według naukowców nieuporządkowane środowisko pobudza do twórczego działania, pomaga znaleźć alternatywne rozwiązania istniejących problemów oraz sprzyja rodzeniu się nietuzinkowych pomysłów. Warto zaznaczyć, że inteligentni bałaganiarze to nie brudasy.

Kolejna wada cechująca ludzi inteligentnych została opisana na drugiej stronie, więc koniecznie czytajcie dalej. 

defects-smart-people-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

11 komentarzy

  1. sara
  2. Dejv
  3. maggi
  4. Aga
  5. Jan
  6. Polak Mały

Reply