Rak uznawany jest za znak idealny. Czy na pewno? Poznaj 7 głównych wad zodiakalnych Raków

5. Ostrożność

To niby zaleta, ale Raki unikają wszelkiego ryzyka, zwalniają nawet na zielonym świetle, bo może się zmienić na żółte. Nie lubią ponosić konsekwencji swoich wyborów, obawa, że zrobią coś źle i wszystko będzie ich winą. Raki w takich przypadkach bawią się w czarnowidztwo i perspektywa zmian, podejmowania decyzji wprawia ich w strach.

6. Nie znoszą krytyki

Rak, kiedy zostanie upomniany czy skrytykowany, uważa się za poszkodowanego, za męczennika i niesłusznie oskarżonego. Każda krytyka bardzo go boli, zmniejsza jego i tak niewielką odwagę. Raki muszą mieć postawiony jasny cel i wyznaczone, jak mają postępować,wtedy tego się trzymają i nie boją. Krytyka mnie je boli, gdy zacznie się od powiedzenia, co robią dobrze.

7. Bardzo się przywiązują

Jest to zaleta, jednak podobnie jak wrażliwość u Raków może mieć chorobliwy odcień. Raki przywiązują się bardzo i do ludzi i do rzeczy. Bliskim są w stanie oddać wszystko, ale też potrafią swoją troską zagłaskać na śmierć. Często nie potrafią wyrzucić jakiejś rzeczy, bo mają do niej zbyt wielki sentyment. Dlatego Raki muszą uważać, by ich kolekcja pamiątek nie zmieniła się w wysypisko śmieci.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply