Ctrl+Alt+Del to nie tylko skrót klawiszowy, ale sposób na złe nawyki problemy w życiu

Walka z nałogami, złymi przyzwyczajeniami nie jest łatwa. Dobrze się mówi, gorzej zrobić.

Waga złych nawyków jest różna, ale zawsze ma destrukcyjny wpływ na życie. Podjadanie słodyczy, kończenie dnia butelką piwa czy zaniedbywanie siebie zawsze zaczyna się od drobiazgu, ale z czasem może zmienić się w poważne kłopoty. Podupada się na zdrowiu, chce się coraz mniej, zmienia się samoocena. Dlatego ze złymi nawykami trzeba walczyć.

To nieprawda, że nie da się czegoś oduczyć. Potrzebna jest chęć i wytrwałość, co nie każdemu się udaje. Dlatego przydaje się też metoda, sposób wymyślony i przetestowany przez kogoś, kto sam też zmagał się z problemami. Warto spróbować i wesprzeć się wiedzą innych, którzy poradzili sobie i zmienili życie. Kiedy dochodzisz do wniosku, że potrzebujesz zmian, zastosuj metodę Ctrl Alt Del! Zmień złe nawyki na te, które ci służą.

Metoda Ctrl Alt Del – walka ze złymi nawykami

CTRL – czyli kontrola swoich pragnień

Ważne jest, by ustalić, co napędza twój zły nawyk. Zastanów się, dlaczego się objadasz, czemu sięgasz po papierosa czy alkohol. Dlaczego zamiast zjeść dobry posiłek, sięgasz po przekąski i śmieciowe jedzenie? Możesz zapisać te powody na kartce, bo kiedy coś zapisujemy, lepiej do nas dociera. Dlaczego nie chce ci się ruszyć i ćwiczyć. Pierwszy krok jest najtrudniejszy, bo wymaga powiedzenia sobie prawdy.

Na kolejnej stronie znajdziesz następne dwa kroki do wyrwania się z nałogu Alt i Del!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply