Często śpisz do południa? Nie warto! Poznaj 6 powodów, które przekonają Cię do porannego wstawania

Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ pomaga się zregenerować. Specjaliści zalecają około 8 godzin snu na dobę, jednak pokusa wylegiwania się rano w łóżku jest bardzo duża. Wydłużony sen od czasu do czasu jest przyjemny, jednak na co dzień, warto wstawać wcześnie.

Ciepłe łóżko nie chce wypuścić ze swych objęć? Warto się przemóc i wstać około godziny szóstej rano, ponieważ taka pora pobudki organizmu, niesie ze sobą wiele korzyści. Liczne pozytywne skutki kończenia snu o wczesnych porach rannych, rekompensują trud włożony w dobudzenie się.  Wyrobienie nawyku wczesnego wstawania z łóżka, poprawi samopoczucie i kondycję fizyczną, dlatego warto podjąć wyzwanie i sprawdzić na własnej skórze, co daje pobudka o brzasku. Oto 6 powodów, które przekonają Cię do porannego wstawania.


Czas pobudki jest nie mniej ważny od samego snu.

alarm-clock-1191561_960_720


1. Możliwość lepszego wykorzysta aktywności mózgu.

Jak dowodzą naukowcy, ludzki mózg działa efektywniej przez pierwszą połowę dnia, dlatego nie warto przesypiać tego czasu. Kiedy budzimy się wcześniej niż wymaga tego plan dnia, to mózg ma czas spokojnie się rozbudzić, co pozwoli uniknąć niepotrzebnego roztargnienia, zaś pomoże w byciu skupionym i ostrożnym.

brain-770044_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply