Usunęli muzykę z piosenki „We are the champions”. Wsłuchaj się w głos Freddy’ego i poczuj to na własnej skórze

Gdyby Freddie Mercury żył, w tym roku skończyłby 70 lat. Niestety los chciał inaczej i brytyjski muzyk zmarł na grzybicze zapalenie płuc w 1991 roku. Miał wówczas 45 lat. Przeszedł do historii muzyki i pozostanie tam na zawsze. Miał niesamowitą charyzmę, ekspresję i potężny głos, który niejednokrotnie przyprawiał o dreszcze.

Zasłynął z takich przebojów jak „We Are the Champions”, „Bohemian Rhapsody” czy „Killer Queen”. Dziś jest niewielu wokalistów, którzy są w stanie mu dorównać, a jego najwięksi fani twierdzą, że ktoś taki jeszcze się nie urodził.


freddie-mercury


Chyba nie ma na świecie osoby, która nie znałaby słynnego utworu „We Are the Champions”. Według współzałożyciela zespołu Queen Briana Maya powstanie przeboju było odpowiedzią na życzenie publiczności:

Chcieliśmy, by tłum fanów śpiewając, tworzył falę. Takie zachowanie jest bardzo jednoczące i pozytywne. Ludzie to kochają.

3.bp.blogspot.com

queen-live


Ballada była obowiązkową piosenką niemal na każdym koncercie Queen i przeważnie zamykała wystąpienie. Posłuchajcie nagrania, z którego usunięto muzykę. Głos Freddy’ego zwala z nóg!

Niektórym wydaje się, że potrafią śpiewać, inni po prostu wychodzą na scenę i powalają tłum na kolana.

Przejdź na następną stronę, by posłuchać utworu „Bohemian Rhapsody” (a cappella).

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : marketium.ru

3 komentarze

  1. fanka
    • Saleen
  2. Fan

Reply