Według Alexandry Salomon wszystkie szczęśliwe związki opierają się na jednym fundamencie. Kim jest ekspertka i dlaczego ma rację?

Niełatwo jest rozpoznać, czy nowa sympatia ma szansę stać się dla nas tą jedyną osobą.

Każdy z nas ma za sobą jakieś doświadczenia w związkach. Jednym, czego nas nauczyły to fakt, iż nie od razu wiadomo, czy ktoś „nadaje się” do stałego związku. Na początku wydaje nam się, że tak. Jesteśmy zafascynowani partnerem, a zauroczenie psuje nam prawdziwy ogląd sytuacji.

Dopiero później, gdy partnerzy trochę już się znają, wiedzą, czego od siebie oczekują i mogą spotkać się w połowie drogi i razem stworzyć coś pięknego, albo się rozejść. W teorii jest to bardzo łatwe. Trudno jednak przełożyć ją na praktykę. Kiedy do głosu dochodzą emocje, racjonalne myślenie schodzi na boczny tor. Nie sugerujemy się już mądrością ekspertów w dziedzinie relacji międzyludzkich, nie bierzemy nawet pod uwagę rad naszych rodziców, czy dziadków, którzy wiele przeżyli i na tym polu mają dużo większe doświadczenie niż my.

Nie sugerujemy się niczym i nie powinniśmy, bo jedyna niepodważalna prawda jest taka, że każdy związek jest inny i to, co sprawdzało się u naszych bliskich, niekoniecznie zadziała w naszym wypadku. Tym stwierdzeniem nie odkryliśmy nic nowego i pewnie przeczytaliście je już w niejednym artykule. Jaką więc nietuzinkową radę ma dla was Alexandra Salomon?

Nasza ekspertka jest psychologiem klinicznym w Instytucie Rodziny na Uniwersytecie Northwestern w Stanach Zjednoczonych. Specjalizuje się w relacjach rodzinnych i związkach. Jest autorką licznych publikacji i artykułów. Jej książka „Odważna miłość: 20 lekcji samopoznania, które pomogą Ci zdobyć pożądaną miłość” stała się prawdziwym bestselerem w USA i to właśnie z niej pochodzi złota rada psycholog.

Znajdziecie ją na następnej stronie. Zajrzycie tam koniecznie, choćby po to, by się przekonać, czy Salomon ma rację.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dralexandrasolomon.com, readlly.com

Reply