Uwaga, wiele na pozór wegańskich produktów ma zwierzęce komponenty! Lista rzeczy, których powinni unikać weganie, na pewno Was zaskoczy

Weganizm to nie tylko dieta, to sposób myślenia.

Weganizm to filozofia życia, która pochylając się nad cierpieniem zwierząt, pragnie wykluczyć z użycia wszystko, co zawiera w sobie produkty pochodzenia zwierzęcego. Weganie rezygnują więc nie tylko ze spożywania mięsa czy nabiału, ale także z używania przedmiotów, których wytworzenie wymagało udziału zwierząt (np. kosmetyków, ubrań).

 

Bycie weganinem wymaga wielkiej czujność, ponieważ ilość produktów, które powstały przy udziale zwierząt, jest ogromna i czasem bardzo trudno je zidentyfikować. W efekcie wielu wegan, zarówno tych początkujących, jak i doświadczonych, nieświadomie kupuje produkty ze zwierzęcymi komponentami, bądź niepotrzebnie unika tych, które wcale nie mają z nimi nic wspólnego.

By ułatwić Wam orientację w tym, co rzeczywiście jest wege a co nie, przygotowaliśmy listę popularnych produktów, które błędnie uważa się za wegańskie lub wręcz przeciwnie, za zakazane dla prawdziwych wegan.

 

1. Sok jabłkowy 

Jabłka jako owoce są mile widziane w wegańskiej diecie, ale już soki jabłkowe nie, gdyż nie rzadko są klarowane żelatyną, czyli produktem powstałym w wyniku przetwarzania tkanki łącznej zwierząt.

2. Banany

Wiele osób może być zaskoczonych, ale sporą część bananów dostępnych na sklepach, nie można uznać za produkty wegańskie. Niektórzy producenci spryskują bowiem te egzotyczne owoce pestycydami wytwarzanymi z muszli krewetek i krabów, co sprawia, że nie mogą być jedzone przez wegan.

Więcej produktów znajdziecie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net, wikipedia.org,

Reply