Wewnątrz znajdziesz eleganckie, nowoczesne wyposażenie – niech cię to jednak nie zwiedzie. Tego, jak ten dom wygląda z zewnątrz, nigdy byś się nie spodziewał!

Ten niezwykły dom powstał w odpowiedzi na zwiększającą się bezdomność w angielskim Bristolu.

Na ulicach wielkich miast w Anglii i Stanach Zjednoczonych z roku na rok przybywa bezdomnych. Historie ich życia są różne. Zwykle jednak za chlebem przyjeżdżają z odległych krain, a potem lądują w kartonach, zaskoczeni tym, że ich amerykański sen się nie spełnił. Przejęty ich losem Jasper Thompson, 58-letni były żołnierz, a obecnie restaurator postanowił pomóc bezdomnym. Wymyślił coś, na co nie wpadły władze miasta.

Był poruszony tragedią, która na co dzień odbywa się na ulicach jego miasta.

Chcesz wiedzieć jak Thompson postanowił poradzić sobie z problemem bezdomności? Przejdź na następną stronę.

cjalny projekt, który nazwał „Pomóż brytyjskim bezdomnym”. Rezultatem było schronienie – żółte metalowe pudełko z drewnianą podstawą. Zwykły morski kontener, zamieniony w luksusowe małe mieszkanko z kuchnią, łazienką i elektrycznością. Swój pierwszy kontener dobroczyńca nazwał „Rajem Carla”. Pokazał go władzom miasta, które wsparły szlachetną inicjatywę. Wkrótce w modernizacji kontenerów zaczęli pomagać sami bezdomni.

Ta inicjatywa powstaje wysiłkiem całej naszej społeczności. Najważniejsze jest jednak to, że liderami projektu są tak naprawdę sami bezdomni. Wszyscy pracujemy razem, jedno wyciąga drugie z życiowego dołka – mówi Thompson.

Finansowo i własną pracą zaczęli pomagać również inni wrażliwcy, którym los wyrzuconych poza nawias społeczeństwa nie był obojętny. Marzeniem Johnsona jest rozszerzenie inicjatywy na kolejne dzielnice miasta, a potem na całą Wielką Brytanię. Będzie to trudne, ale być może w przyszłości, z pomocą dobrych ludzi w końcu się uda.

Poniżej filmik, który krok po kroku pokazuje modernizację kontenera.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : tuko.co.ke, thesun.co.uk

Reply