Wielkanoc dodatkowym urlopem? Sprawdź, dokąd w tym roku wyjadą Polacy

Wielkanoc to najważniejsze święto w kalendarzu chrześcijan.

Obchodzimy je jednak nieco skromniej niż Boże Narodzenie. Zapracowane kobiety, czasami nie zdążą nawet odczuć świątecznej atmosfery. Wielkanoc upływa im pod znakiem przygotowań, wiosennych porządków i przede wszystkim gotowania. Kiedy w końcu mogą wyjść z kuchni, okazuje się, że święta są już na półmetku.

Ani się nie obejrzymy i wracamy do pracy oraz codziennych obowiązków. Narzekamy na to, co roku, a mimo to zwykle jesteśmy wierni tradycji i zjeżdżamy do rodzinnych domów, zajadamy sałatkami warzywnymi i słodkościami. Toczymy przy stołach zażarte polityczne dyskusje.

Nie wszyscy jednak chcą spędzać święta w ten sposób. Coraz większa liczba Polaków decyduje się na wyjazd zagraniczny właśnie w Wielkanoc. Nieco zamożniejsi, a przy tym wyjątkowo zajęci na co dzień rodacy traktują Wielkanoc jako dodatkowy urlop. Rezygnują ze świątecznych przygotowań na rzecz upragnionego wypoczynku. Gdzie udają się najchętniej?

 Wielkanoc za granicą – tam Polacy wyjeżdżają najchętniej

Ubiegłoroczne podium 

Co roku portale zajmujące się rezerwacją lotów i wyjazdów za granicę oraz na terenie Polski (np. skyscanner.pl) robią rankingi najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów oraz miejsc. W zeszłorocznym zestawieniu było parę zaskoczeń. Na podium znalazły się Hiszpania (1 miejsce) oraz Włochy (2 miejsce), które kuszą turystów nie tylko słońcem i ciepłem, ale i niezwykle ciekawymi tradycjami świątecznymi o których piszemy tutaj Nietuzinkowe tradycje świąteczne z całego świata.

Więcej informacji na temat najczęstszych celów podróży Polaków znajdziesz na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lapy.naszemiasto.pl, skyscanner.pl, podroze.gazeta.pl

Reply