Zaryzykowali życie, by pomóc wielorybowi. Zobaczcie, jak się im odwdzięczył!

Działalność człowieka ma bardzo duży wpływ na środowisko, niestety często niszczycielki i zgubny. Przekonał się o tym wieloryb, który wpadł w rybackie sieci i prawie stracił życie. Na szczęście dla ssaka, niedaleko przepływał Michael Fishbach wraz ze znajomymi.

W walentynki 2011 roku przepływali obok wieloryba, który wydawał się martwy. Kiedy po chwili dał znaki życia, Michael postanowił podpłynąć do zwierzęcia i sprawdzić co się dzieje.

walen


Okazało się, że humbak był związany sieciami. Nie mogąc ruszyć płetwami był skazany na śmierć. Ludzie nawet przez chwilę nie zastanawiali się  i ruszyli z pomocą. Okazało się, że mają tylko mały nóż, ale z całych sił spieszyli się, by wrócić jej wolność. Zwierze było przestraszone i Michael z załogą zdawali sobie sprawę, że ten wielki ssak może ich w każdej chwili zabić. Jednak zwierze bardzo cierpliwie znosiło kontakt z człowiekiem, zapewne widząc w nim ratunek. Po godzinnej walce, która wydawała się o wiele dłuższa, udało się uwolnić ssaka.

waleń2


Zwierze na chwilę odpłynęło, by zaraz wrócić i dać wielki popis swoich możliwości. Musisz to zobaczyć, czyste szczęście i radość z odzyskanej wolności.walen3

 

Zobacz nagranie opowiadające o całej historii:

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply