To nie zdjęcia opuszczonego miasta, ale wioski olimpijskiej w Rio de Janeiro! Aż trudno uwierzyć, że od igrzysk minęło zaledwie parę miesięcy

Igrzyska olimpijskie to największe i najstarsze zawody sportowe, dlatego ich organizacja jest ogromnym prestiżem.

Trudno powiedzieć, kiedy ludzie wymyśli sport, ale wydaje się, że istniał od zawsze. Potrzeba mierzenia się z innymi jest naturalna, więc rywalizacja o miano najlepszego już w starożytności doprowadziła do ukonstytuowania się zawodów, które do dziś są największym sportowym świętem – igrzysk olimpijskich.

Starożytne igrzyska odbywały się już w VIII wieku przed naszą erą, a organizowano je co 4 lata w Olimpii. Okres trwania zawodów był dla Greków czasem szczególnym, gdy zaprzestawano prowadzenia wojen, by wszyscy w duchu pokoju mogli uczciwie rywalizować o najwyższe laury. Niestety po fali oszustw, jakich dopuszczali się zawodnicy, wyrocznia delficka potępiła olimpiadę i zaprzestano jej organizacji.

Nowożytne igrzyska olimpijskie organizuje się od 1896 roku, a w latach dwudziestych zawody podzielono na letnie i zimowe. To najbardziej ceniona impreza sportowa, która niestety w ostatnich dekadach straciła nieco swojego blichtru, gdyż stała się biznesem, który czasem trudno oderwać od polityki.

Odwiedźcie kolejne strony i zobaczcie, jak niszczeją olimpijskie obiekty zbudowane w Brazylii. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, wikipedia.org

Reply