Czy sportowe zmagania podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchangu przyćmi wybuch epidemii? Obawy wydają się być słuszne i uzasadnione 

Igrzyska olimpijskie są obecnie największymi międzynarodowymi zawodami sportowymi na świecie.

Współcześnie Igrzyska olimpijskie odbywają się co dwa lata (na przemian letnie i zimowe), pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który wybiera również lokalizację rywalizacji. Zdobyte podczas olimpiad medale, uznaje się za największe osiągniecie w sportowej karierze zawodników.

 

Tradycja igrzysk olimpijskich sięga starożytnej Grecji: między rokiem 776 przed naszą erą, a rokiem 394 naszej ery, odbyło się w Olimpii niemal trzysta takich sportowych rozgrywek.  Nowożytne letnie igrzyska olimpijskie zorganizowano pod koniec XIX wieku, a zimową wersję zawodów ustanowiono w 1924 roku. Najbliższa olimpiada to XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang (Korea Południowa).

Swoje reprezentacje w Pyeongchangu wystawiło niemal 100 państw, a sportowcy staną do rywalizacji w 15 dyscyplinach sportów zimowych. Przez te kilka dni będą mieli szansę ziścić swoje marzenia o medalach i udowodnić, że ciężkie treningi dały odpowiednie efekty.

 

Największym dramatem olimpijskich sportowców jest rozchorowanie się w trakcie zawodów, ponieważ drastyczne pogorszenie się stanu zdrowia, zazwyczaj przekreśla szanse na medale i niweczy ogromny trud, włożony w przygotowanie się do igrzysk olimpijskich.

Niestety sytuacja w Korei Południowej nie jest zbyt optymistyczna, ponieważ grasuje tam norovirus, który powoduje bardzo nieprzyjemne dolegliwości, które z pewnością przekreślają szansę na dobrą lokatę podczas rywalizacji.

Więcej o kłopotach w Korei przeczytacie na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : positivno.me

Reply