Ta psycholog już po pierwszym rzucie oka na dom, wie wszystko o psychice mieszkańca. Wyznaczyła 4 główne typy charakterów, które wskazuje wystrój domu

Pokaż mi swój dom, a powiem ci kim jesteś – w ustach tej psycholog to nie przechwałki.

To prawda znana nie od dziś, że to, w jaki sposób wykańczamy własne mieszkanie mówi bardzo wiele o naszym charakterze. Nie tylko o tym, czy lubimy nowoczesną prostotę, czy lepiej czujemy się w ciepłych barwach i puchatych dywanach. Sposób organizacji przestrzeni wokoło nas daje wyraźny sygnał innym, jakie mamy priorytety w życiu. Zdradza, czym kierujemy się i jakie mamy podejście do obowiązków.

 

Donna Dawson psycholog behawioralna wskazała, że dom zdradza 4 typy osobowości jego mieszkańców. Analizując swoje nawyki, możesz samemu przekonać się, co twój dom zdradza o tobie. Czy jesteś Dekoratorem, Serdecznym Zbieraczem, Maksymalistą czy Organizatorem. Sprawdź, który opis najbardziej pasuje do ciebie i twojego domu.

 

Dekorator

Masz piękne talerz, filiżanki, ręczniki specjalnie dla gości, na co dzień z nich nie korzystasz. Na półkach masz świeczki, których nigdy nie palisz. Kupujesz tylko dobrej jakości jedzenie, masz odpowiednie pudełka na każdy produkt, ale w sumie nawet nie przepadasz za jedzeniem.

 

Ludzie w typie Dekoratora swobodnie czują się sami w domu, ale zawsze chcą, by niespodziewani goście nie zastali nieporządku w domu. Zawsze chcą robić dobre wrażanie na innych. Typ Dekorator to człowiek ambitny i ciężko pracujący na swój sukces. Są bardzo kreatywni, zwłaszcza gdy działają pod presją. Nie potrafią dobrze zarządzać czasem. Dekoratorzy lubią pokazywać, że to ich dom jest najładniejszy i najlepszy, wiedzą, że małe szczegóły tworzą najlepsze wrażenie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk

Reply