Przestańcie pić wodę w plastikowych butelkach! Prawda o niej jest przerażająca!

Ciągle się słyszy, ile korzyści niesie ze sobą regularne picie wody. Twierdzi się, że dorosły człowiek powinien wypić jej minimum 1,5 litra dziennie. Zazwyczaj staramy się jak najczęściej uzupełniać płyny i często sięgamy po butelkową wodę pitną dostępną niemal wszędzie.

Wydaje się nam, że to najzdrowszy sposób zaspokojenia pragnienia, jednak czy aby na pewno? Wiele badań pokazuje, że wcale tak nie jest!

1


heftig.co

Zacznijmy od początku. W 1970 roku nastąpił nagły wzrost sprzedaży napojów takich jak Coca-Cola. Wkrótce okazało się, że są niezdrowe, dlatego ludzie zaczęli znowu pić wodę z kranu. Aby zwiększyć zyski, producenci zabrali się za sprzedaż zwykłej wody. Konsumenci początkowo śmiali się z tego pomysłu, uważając, że to tak, jakby sprzedawano powietrze. Firmy, chcąc zwiększyć popyt, zaczęły inwestować w reklamę i przestrzegać, że picie wody z kranu jest bardzo niebezpieczne, ponieważ zawiera bakterie i groźne związki. Twierdziły, że nadaje się wyłącznie do kąpieli i mycia naczyń. Na butelkowych wodach zaczęto drukować etykiety z pasmami gór, podkreślając, że pochodzi z naturalnych źródeł. Te obrazy miały sugerować, że jest bardzo zdrowa i odżywcza. Nie miało to jednak nic wspólnego z prawdą, ponieważ większość firm filtrowało ją właśnie z kranów.

2 3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dziecisawazne

7 komentarzy

  1. Anna Wesoły
  2. Stefan Misiopodobny
  3. Polski patriota
  4. Krzysztof Nowak

Reply