9 mocnych powodów, dla których musisz zacząć pić wodę z cytryną. Nie uwierzysz, co może zdziałać ten prosty i tani napój!

Dietetycy i specjaliści ds. żywienia zalecają, wypijanie na czczo ok. 250 ml wody z cytryną. Dla zwiększenia zdrowotnego działania napoju i polepszenia smaku warto wzbogacić go również łyżeczką prawdziwego miodu.

Mikstura wspomaga pracę układu pokarmowego i sprzyja oczyszczaniu się organizmu z toksyn. Ponadto dodaje energii i wspomaga odchudzanie. To nie wszystko! Poznaj inne powody, dla których powinieneś zacząć pić wodę z dodatkiem soku z cytryny. Uwierz, że warto!

rebootwithjoe.com

woda-z-cytryna


1. Dodaje skórze blasku

Napój ma silne działanie oczyszczające. Regularne picie sprawi, że skóra zyska zdrowy wygląd i będzie bardziej wypoczęta. Ponadto miód wzmacnia produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Jego ubytek powoduje zmarszczki!

11


2. Wzmacnia odporność

Wypicie zaraz po przebudzeniu wody z cytryną sprawi, że organizm będzie doskonale nawodniony, a praca układu limfatycznego będzie sprawniejsza (jego główną funkcją jest ochrona przed bakteriami, grzybami, wirusami itd.). Enzymy zawarte w miodzie hamują rozwój drobnoustrojów, dzięki czemu organizm szybciej zwalcza choroby.

22


3. Zapobiega zaparciom

Napój pobudza układ pokarmowy i ułatwia wypróżnianie, więc jeśli masz problemy tego typu, zacznij go regularnie pić. Korzystne zmiany powinny nastąpić po 2 tygodniach.

Na kolejnych stronach poznasz inne cenne właściwości wody z cytryną oraz dowiesz się jak przygotować napój! 

33

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : portal.abczdrowie.pl

Reply