Nowoczesna technologia potrafi przerosnąć człowieka. Oto najzabawniejsze wpadki seniorów, pokazujące, że elektronika to dla nich czarna magia

Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii” – Arthur C. Clarke.

XX wiek przyniósł dynamiczny rozwój techniki, który zaowocował wprowadzaniem do życia przeciętnego obywatela wielu nowych technologii. Ludzie szybko pokochali nowiki techniczne, ponieważ znacznie ułatwiły im życie i w efekcie w XXI wieku elektronika zdominowała każdą dziedzinę egzystencji człowieka.

Umiejętność obsługi wielu urządzeń jest zaliczana do podstawowych kompetencji, jakie powinien posiadać współczesny człowiek, np. rekrutacja nowych pracowników niemal całkowicie przeniosła się do sieci i bez zdolności obsługi skrzynki e-mailowej, nawet nie ma co marzyć o zatrudnieniu.

Najlepiej z nowoczesnymi technologiami i wszechobecną elektroniką radzą sobie ludzie młodzi, którzy wychowali się wśród komputerów, smartfonów i tabletów. Prawda jest taka, że współczesne dzieci najpierw opanowują umiejętność obsługi dotykowej urządzeń elektronicznych, a potem uczą się wiązać buty, jeść sztućcami czy czytać.

Dla dzieci, młodzieży i większości ludzi do 40 roku życia, obsługa komputera, telefonu dotykowego czy tabletu nie jest niczym trudnym, ale dla osób starszych, opanowanie współczesnej technologii, to największe wyzwanie na świecie.

Seniorzy potrafią kompletnie nie orientować się w tym, jak działa używany przez nich sprzęt i jak funkcjonuje wirtualny świat, przez co często zaliczają bardzo zabawne wpadki, którymi ich dzieci i wnuczęta dzielą się w ingerencie.

Serię zdjęć zabawnych wpadek seniorów, znajdziecie już na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it

Reply