Przypominamy uroki dzieciństwa sprzed kilkunastu lat. Pamiętacie jeszcze te czasy i te problemy?

Każde pokolenie wychowuje się w innej rzeczywistości, ponieważ świat dość szybko się zmienia. Niegdyś rodziny były liczniejsze, rodzicie musieli mniej pracować, by utrzymać dom, a dzieci miały większe poczucie wspólnotowości między sobą. To były piękne czasy, za którymi tęskni wiele osób. 

Dzieciństwo z założenia powinno być czasem beztroski, w którym dziecko poznaje świat i wdraża się do życia pod czujnym okiem i opieką rodziców. To również okres, kiedy młody człowiek uczy się odpowiedzialności, życia społecznego i kształtuje swoje zainteresowania. Duży wpływ na dziecko ma otoczenie i rzeczywistość, w jakiej żyje. Charakter dzieciństwa w danym okresie czasu jest spójnikiem dla całego pokolenia, ponieważ tylko ono dogłębnie rozumie specyfikę swojego dorastania. Do czasów dzieciństwa zazwyczaj wraca się z sentymentem, wspominając zwykle to, czego już obecnie nie ma lub to, co uległo znacznym zmianom.

Wszystkim tym, którzy tęsknią za dzieciństwem albo są ciekawi, jak ono kiedyś wyglądało, przypominamy radości i problemy, jakie przeżywały dzieciaki pod koniec ubiegłego stulecia.


1. Sekretne karteczki.

Zanim nastały czasy SMS-ów, ważne wiadomości przekazywało się na karteczkach z rąk do rąk. Złapanie przez nauczyciela groziło uwagą do dziennika lub przymusowym odczytaniem treści wiadomości przy całej klasie.

dzieci-1


2. Domowe metody naprawcze.

Dziś sprzęt elektroniczny czyści się z kurzu z pomocą sprężonego powietrza w puszce, ale kiedyś wystarczyło tylko dmuchnąć, by np. Nintendo znów zaczęło działać.

dzieci-2


3. Zdjęcia wywoływane z kliszy.

Aparaty fotograficzne na klisze sprawiały, że każde zdjęcie było przemyślane i z chęcią je później oglądano. Obecnie aparatami cyfrowymi robi się setki zdjęć, do których wraca się bardzo rzadko lub wcale.

dzieci-3


4. Niewygodne odtwarzacze muzyki.

Obok walkmana jednym z dwóch przenośnych odtwarzaczy muzyki był discman, który nie mieścił się w kieszeni, był czuły na wstrząsy i szybko zużywał baterię, ale i tak każdy chciał go mieć.

dzieci-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : guff.com

Reply