Co się stało z cudownym dzieckiem z Korei, które zaczęło mówić w wieku 4 miesięcy?

Niektóre dzieci są wyjątkowo zdolne, a ich niezwykłe umiejętności ujawniają się już w wieku niemowlęcym.

Są o wiele bystrzejsze od innych maluchów. Szybciej uczą się mówić i chodzić. Zaczynają wcześniej liczyć, czytać, rysować i zapamiętywać obce języki. Niektóre rozwiązują proste zadania matematyczne i posiadają szereg innych talentów np. talent muzyczny, taneczny czy gimnastyczny. Gdy ich niezwykłe umiejętności i talenty zostaną rozwinięte i dobrze poprowadzone, dzieciaki mogą zrobić niesamowite kariery i dorobić się poważnych pieniędzy.

Kim Un-young urodził się 7 marca 1963 roku w Seulu. Matka Kima była profesorem medycyny zaś ojcem profesorem fizyki. Maluch był niezwykle zdolnym chłopcem. Jego cechy fizjologiczne i intelektualne były wręcz niewiarygodne. Kiedy miał 4 miesiące, zaczął mówić. Chodzić zaczął jeszcze wcześniej. Pierwsze kroki postawił, kiedy miał 3 miesiące! Gdy skończył 8 miesięcy, chłopczyk zaczął rozwiązywać zadania algebraiczne, zaś w wieku 4 lat posługiwał się aż czterema językami: koreańskim, japońskim, angielskim i niemieckim. Był małym geniuszem. Takie dzieci rodzą się raz na tysiąc lat!

Studiował fizykę na Uniwersytecie Hanyang. Zaczął, kiedy miał 3 lata, skończył studia w wieku 6 lat! Siedmioletni Kim został zaproszony do Stanów Zjednoczonych przez NASA. Przypominamy, że zwyczajne dzieci w tym wieku zaczynają pierwszą klasę szkoły podstawowej. Dopiero uczą się pisać, czytać i liczyć. Kim studiował na uniwersytecie w Kolorado, mieszkając w niewielkim miasteczku przez kolejne 10 lat. Stopień doktora uzyskał przed ukończeniem 16. roku życia. Okrzyknięto go najmądrzejszym dzieckiem na świecie i wpisano do Księgi rekordów Guinnessa na listę najinteligentniejszych ludzi na kuli ziemskiej. Będąc dzieckiem, posiadał IQ równe 210. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply