Wchodzisz na FB i widzisz 10 zaproszeń, 10 wiadomości i 10 powiadomień. Co sprawdzisz jako pierwsze? Dobrze się zastanów…

Życie to nieustanne pasmo wyborów.

Codziennie podejmujemy dziesiątki różnych decyzji, wybierając między dostępnymi opcjami. Niektóre nasze wybory są szybkie i przypadkowe, zaś inne przemyślane i ostrożne, wszystko oczywiście zależy od tego, czego dotyczy dany wybór i jakie mogą być jego konsekwencje.

Współczesny świat dostarcza ludziom bardzo dużo bodźców, zwłaszcza za sprawą elektroniki. To oczywiście przekłada się na ilość decyzji, jakie człowiek musi dokonać w ciągu dnia. Nieustanne wybieranie miedzy różnymi wariantami sprawia, że coraz rzadziej zastawiamy się nad tym, dlaczego wybraliśmy tak, a nie inaczej.

Nad niektórymi wyborami nie zastanawiamy w ogóle, ponieważ dotyczą drobnostek, ale w rzeczywistości wiele mówią o naszym usposobieniu, m.in. takiego z pozoru nieistotnego wyboru dokonujemy, gdy zalogujemy się na portal Facebook.

Facebook poprzez ikony na górnym pasku, w szybki sposób informuje swoich użytkowników o różnych aktywnościach związanych z ich profilem: wskazuje na otrzymane wiadomości prywatne i zaproszenia do grona znajomych, a także na inne działania prowadzone na portalu.

Jak się okazuje, nasza decyzja, co sprawdzić pierwsze, nie jest taka przypadkowa, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. W rzeczywistości wybór informacji, jaką chcemy poznać wpierw, wiele mówi o naszym usposobieniu. Ciekawi, co taki wybór świadczy o Was?

10 zaproszeń, 10 wiadomości i 10 powiadomień na Facebooku: zdecyduj, w co klikasz jako pierwsze i już na kolejnej stronie sprawdź znaczenie swojego wskazania! 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply