Gdy żeglarze zdali sobie sprawę, w co wpłynęli, nie mieli już możliwości odwrotu. Dobrze, że zrobili zdjęcia

Życie potrafi zaskakiwać i czasem w najmniej oczekiwanym momencie może wydarzyć się coś, co będziemy wspominać do końca naszych dni. Wspaniale, gdy obok porażek i niepowodzeń przytrafi się również coś fantastycznego, czego zazdrościć będą nam wszyscy.

Takim niesamowitym wydarzeniem mogli pochwalić się żeglarze, którzy płynęli przez Południowy Pacyfik 12 sierpnia 2006 roku. Stali się świadkami niezwykłego wydarzenia, o którym z pewnością będą opowiadać swoim dzieciom.


explosion-of-an-underwater-volcanoj


Załoga i kapitan Fredrik Fransson zauważyli z daleka, że coś unosi się na wodzie. Początkowo sądzili, iż to fragment mierzei, jednak szybko okazało się, że są w błędzie.

explosion-of-an-underwater-volcano1


Zjawisko bardzo ich zaciekawiło i podpłynęli trochę bliżej, wtedy dostrzegli coś, co przypominało piasek. Później stwierdzili, że to skupisko pumeksu. Na pierwszy rzut oka, wyglądało jak ogromna przemieszczająca się plaża.

Postanowili przez niego przepłynąć. To, co stało się potem, było cienką granicą między życiem a śmiercią. Przejdź na drugą i trzecią stronę, by dowiedzieć się szczegółów.

explosion-of-an-underwater-volcano2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : twistedsifter.com

Reply