Chcesz wychować mądre i dobre dziecko? O tych zasadach nie możesz zapominać!


3. Naucz dziecko współczuć i pomagać

Dzieci są okrutne, jeśli ktoś jest inny często zostaje odrzucony przez grupę. Ucz dziecko, że tak nie można. Rozmawiaj z dzieckiem, o tym, co ono by czuło gdyby było w takiej sytuacji. Nie pomijaj i nie bagatelizuj trudnych tematów.

Photo closeup of cute fair-haired blond kid tiny little child baby boy feeding birds with bun sitting on haunches on flag-stone pavement cityscape on blurred grey background, horizontal picture


4. Ucz dziecko wdzięczności

Ucz dziecko, że nic nie należy się mu od tak. Pokazuj, że warto docenić pracę innych i umieć dziękować. Za otrzymane prezenty, za smakołyki od babci czy wspólną zabawę. Pokazuj dziecku na własnym przykładzie, jak docenić innych np. dziękując partnerowi za pomoc.

Happy senior lady playing with little boy and girl in blooming rose garden. Grandmother with grand children sitting on a bench in summer park with beautiful flowers. Kids gardening with grandparent.


5. Ucz dziecko dobrego zachowania i wartości rodzinnych

Dobre wychowanie zawsze jest w cenie, a ludzie doceniają, że dziecko potrafi się zachować. Zwłaszcza na ważnych uroczystościach czy w gościach. Bezstresowe wychowanie prowadzi tylko do poczucia wstydu. Lepiej dziecku wytłumaczyć, że są miejsca, w których się nie je czy nie krzyczy.

3


6. Spędzaj więcej czasu z dzieckiem

Praca i obowiązki sprawiają, że dla dziecka pozostaje niewiele czasu. Jednak wspólne spędzonych chwil nic nie jest w stanie zastąpić. Spędzając czas z dzieckiem uczysz go dobrych zachowań i wiesz o dziecku o wiele więcej.

Padre con madre e hija

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : brightside.me


Reply