Aby kot nie drapał, w okrutny sposób usunięto mu pazury! Konsekwencje zabiegu wprawiły w osłupienie pracowników schroniska

Pazury są dla kotów bardzo ważne. Pomagają przy polowaniach i odgrywają istotną rolę podczas obrony przed drapieżnikami. Ponadto zapewniają przyczepność do podłoża, umożliwiają wspinanie się po drzewach i są niezbędne przy kociej toalecie.

Aby były w dobrym stanie, futrzaki na bieżąco je ścierają. To silnie zakorzeniona w naturze potrzeba. Zwierzaki żyjące na zewnątrz robią to, drapiąc drzewa, koty przebywające w domach ścierają łuski na meblach. Warto zatem zaopatrzyć się w drapak, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów.

Valentine to mały śliczny kotek, którego ktoś oddał do schroniska w Los Angeles. Pracownicy szybko zauważyli, że łapy futrzaka są w fatalnym stanie. Ktoś w nieudolny i brutalny sposób pozbawił go wszystkich pazurów! Doprowadziło to do poważnego zakażenia zagrażającego jego życiu. Założycielka placówki, Jennifer Conrad przyznała, że kot bardzo cierpiał i zachowywała się agresywnie.

Przejdź na kolejną stronę, aby dowiedzieć się, jak potoczyły się jego losy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thedodo.com

Reply