7 ciekawych faktów, które zdradza twoje ciało. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, by wiedzieć wszystko!

Badacze spierają się, czy sztuka czytania z twarzy i ocenianie innych po wyglądzie ma jakikolwiek sens.

Są ludzie, którzy uważają, że ocenianie kogoś po wyglądzie nie ma sensu i prowadzi jedynie do nieporozumień i błędów. Jednak innego zdania jest Carmen E. Lefevre z uniwersytetu w Londynie. Uważa, że wygląd zewnętrzny to nie tylko suma genów i hormonów. To także odzwierciedlenie podejścia do życia, stylu i tego, jak postrzegamy świat.

Mamy dla was 7 ciekawych potwierdzonych naukowo teorii, które pokazują, że twarz, postawa czy wygląd człowieka jest w dużej mierze uzależniony od jego wnętrza, przekonań czy doświadczeń. Warto o tym pamiętać, bo według wielu naukowców pierwsze wrażenie jest w bardzo wielu przypadkach słuszne, bo natura wyposażyła nas w możliwość oceniania innych na pierwszy rzut oka, by szybko reagować na możliwe zagrożenia.

1. Kształt twarzy

Naukowcy udowodnili  związek między kształtem twarzy a dominacją. Badano twarze ludzi, mierząc odległość między uszami i odległość między górną linią oczu i górną linią wargi. Stosunek tych liczb jest wzorem na sukces. Według naukowców im niższa liczba, tym większa szansa na sukces. Średni stosunek u ludzi wynosi 2.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply