Ta wykreślanka wydaje się banalnie prosta, ale to tylko pozory. Jedyne co musisz zrobić, to znaleźć wyraz „dog”. Podołasz zadaniu?

Chcąc zachować sprawny umysł, trzeba go ćwiczyć.

Mózg jest jak mięsień i kiedy go nieużywany, to słabnie. Dlatego warto poświęcić codziennie chwilę czasu na jego gimnastykę. Najlepiej ku temu nadają się krzyżówki, wykreślanki, łamigłówki, rebusy i wszelkiej maści zagadki matematyczne, słowne czy wykorzystujące spostrzegawczość.

Wykreślanka, z języka angielskiego wordsearch, to jedna z najpopularniejszych zagadek na świecie, a jej rozwiązanie polega po prostu na wykreśleniu z diagramu wyrazów. Słowa te albo nie są podane (lecz wiążą się ze sobą tematycznie, np. nazwy zwierząt, kolory itp,) lub są wyszczególnione na specjalnej liście.

Często po wykreśleniu wyrazów, pozostałe niewymazane litery z diagramu tworzą jakieś hasło (najczęściej to rozwiązanie stosuje się w diagramach umieszczanych w prasie jako alternatywa dla krzyżówek). Słowa wykreśla się poziomo i pionowo, a także na ukos i wspak.

Wykreślanka nie wydaje się trudną zagadką, ale może naprawdę sprawić rozwiązującemu sporo kłopotu. Ostatnio miano arcytrudnej wykreślanki otrzymał angielski diagram.

Zadanie jest bardzo proste: na poniższym diagramie ukryło się tylko jedno słowo o DOG, a zadaniem jest znalezienie go. Wyrazy można czytać pionowo, poziomo i na ukos. Życzymy wszystkim powodzenia i polecamy nie sprawdzać rozwiązania zbyt szybko, lecz trochę poćwiczyć spostrzegawczość i oczywiście cierpliwość.

Rozwiązanie diagramu znajdziecie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : perfecto.guru

Reply