9 lat temu odrzucono i wyśmiano jego wynalazek. Dziś jest wart 200 milionów funtów! To świetny przykład, że nie wolno zrażać się niepowodzeniami

Gdy Shaun Pulfrey w 2007 roku zaprezentował swój wynalazek w programie „Dragons’ Den — jak zostać milionerem” został bardzo krytycznie oceniony przez przedsiębiorców. Chciał £ 80 000 wsparcia finansowego, w zamian za 15% udziałów w firmie.

Przedstawił innowacyjną szczotkę do rozczesywania włosów znaną dzisiaj jako Tangle Teezer. Jeden z inwestorów stwierdził, że jego wystąpienie to kompletna strata czasu a Deborah Meaden nazwała Tangle Teezer „szczotką dla konia”.

cdn3.bigcommerce.com

Tangle Teezer3


Pomimo miażdżącej krytyki Shaun się nie poddał i wierzył jego pomysł, jest strzałem w dziesiątkę. Postanowił sam produkować nowy typ szczotki. Nie miał jednak pieniędzy i zdecydował się zaciągnąć kredyt pod zastaw swojego dwupokojowego mieszkania w Brixton. Niedługo potem ruszyła produkcja Tangle Teezer. Szczotki szybko zyskały popularność i dziś są sprzedawane w 60 krajach na całym świecie.

Tangle Teezer


Mają pozytywne opinie od wielu salonów fryzjerskich i używają ich znane osobistości m.in. Victoria Beckham, Nicole Scherzinger i Cara Delevingne. Ryzyko się opłacało i dziś zadowolony Shaun siedzi w jednym z punktów sprzedaży i zaciera ręce, ponieważ niedoceniony wynalazek jest obecnie wart 200 milionów funtów.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : metro.co.uk

Reply