9 lat temu odrzucono i wyśmiano jego wynalazek. Dziś jest wart 200 milionów funtów! To świetny przykład, że nie wolno zrażać się niepowodzeniami

Gdy Shaun Pulfrey w 2007 roku zaprezentował swój wynalazek w programie „Dragons’ Den — jak zostać milionerem” został bardzo krytycznie oceniony przez przedsiębiorców. Chciał £ 80 000 wsparcia finansowego, w zamian za 15% udziałów w firmie.

Przedstawił innowacyjną szczotkę do rozczesywania włosów znaną dzisiaj jako Tangle Teezer. Jeden z inwestorów stwierdził, że jego wystąpienie to kompletna strata czasu a Deborah Meaden nazwała Tangle Teezer „szczotką dla konia”.

cdn3.bigcommerce.com

Tangle Teezer3


Pomimo miażdżącej krytyki Shaun się nie poddał i wierzył jego pomysł, jest strzałem w dziesiątkę. Postanowił sam produkować nowy typ szczotki. Nie miał jednak pieniędzy i zdecydował się zaciągnąć kredyt pod zastaw swojego dwupokojowego mieszkania w Brixton. Niedługo potem ruszyła produkcja Tangle Teezer. Szczotki szybko zyskały popularność i dziś są sprzedawane w 60 krajach na całym świecie.

Tangle Teezer


Mają pozytywne opinie od wielu salonów fryzjerskich i używają ich znane osobistości m.in. Victoria Beckham, Nicole Scherzinger i Cara Delevingne. Ryzyko się opłacało i dziś zadowolony Shaun siedzi w jednym z punktów sprzedaży i zaciera ręce, ponieważ niedoceniony wynalazek jest obecnie wart 200 milionów funtów.

9 lat temu odrzucono i wyśmiano jego wynalazek. Dziś jest wart 200 milionów funtów! To świetny przykład, że nie wolno zrażać się niepowodzeniami

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : metro.co.uk

Reply