Najlepsze wynalazki 2015 roku. Który z nich chcielibyście mieć w swoim domu?

Człowiek od zarania dziejów stara się ułatwić sobie życie. Przez wieki wymyślał nowe rozwiązania, by zapewnić sobie lepsze warunki mieszkania, by gotować smaczniejszą strawę czy lżej pracować. Dziś udogodnień Nam nie brakuje, co jednak nie studzi kreatywności projektantów.

Choć domy na całym świecie są coraz pełniejsze funkcjonalnych urządzeń i gadżetów, to twórcy nowatorskich rozwiązań nie mają zamiaru udać się na urlop. Ich zadaniem i pasją jest wnikliwa obserwacja świata i nieustanne myślenie, co można jeszcze zrobić, by życie stało się bardziej przyjemne, komfortowe i ciekawsze. Niektóre pomysły czy rozwiązania są zaskakujące i genialne w swej prostocie, zaś inne stwarzają wrażenie przerostu formy nad treścią. Również różnie jest z oceną przydatności nowych wynalazków, dlatego poniżej prezentujemy najbardziej pomysłowe projekty ubiegłego roku, byście sami mogli ocenić sensowność tych gadżetów.


1. Urządzenie, które pokazuje jutrzejszą pogodę.

Ken Kawamoto jest inżynierem zajmującym się oprogramowaniem, który ma ambicje zjednoczenia świata cyfrowego i realnego. Efektem jednego z jego pomysłów jest urządzenie, które wizualnie wyświetla pogodę na jutro. Sprzęt nazywa się Tempescope i swoim wnętrzu odtwarza to, co synoptycy zaplanowali na następny dzień, np. jeśli planowano burzę to usłyszymy i zobaczymy błyskawicę oraz spadające krople wody. Niestety Ken nie opracował jeszcze wszystkich opcji pogodowych i na razie nie można zobaczyć np. śniegu.

21205-R3L8T8D-650-weather-forecast-box-tempescope-ken-kawamoto-5

wynalazek-1


2. Lustrzane filiżanki.

Japoński zespół projektowy o nazwie D-Bros, stworzył niezwykły komplet filiżanek i spodków dla marki „Waltz”. Sztuczka polega na tym, że tylko na spodkach są wykonane wzory, zaś filiżanki są pokryte lustrzaną warstwą, która odbija ów wzór. Pomysł bardzo ciekawy i eliminujący problem nie pasującej do siebie zastawy, ponieważ lustrzane naczynie zawsze dopasuje się do pozostałych elementów.

18355-R3L8T8D-650-14412660-R3L8T8D-650-waltz-saucer-cup-pattern-reflection-design-d-bros-1

wynalazek-2


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply