12 banalnie prostych wynalazków, które przyniosły autorom miliony!

Jest wiele rzeczy na świecie, które są banalnie proste, a bez których nie potrafimy się już obyć. Najczęściej patrząc na te przedmioty, myślimy sobie, „dlaczego tego nie wynalazłem, skoro to takie proste”! Każdy z twórców tych gadżetów czy rozwiązań jest teraz bajecznie bogaty.

Warto rozejrzeć się po świecie i myśleć kreatywnie, nie wiadomo co może przynieść ci miliony :)1. Smile

Prosta uśmiechnięta buźka została wynaleziona przez Amerykanina Harveya Balla w 1963, otrzymał za to 45 $. Następnie dwaj bracia Bernard i Murray z Hiszpanii, zrozumieli, że ten znaczek ma potencjał i udało im się sprzedać swoją wersję za… 50 milionów $.

1


2. Sprężynka

Jej wynalazca, Richard James wpadł na pomysł zabawki przypadkowo, gdy upuścił sprężynę. Dzięki temu zarobił już około 250 milionów $.

2


3. Rzep

Pomysł na rzep przyszedł do głowy Georgowi de Mestralowi, gdy badał nasiona roślin pod mikroskopem. Teraz jego firma jest największą spółką produkującą rzepy na świcie i zarabia około 100 milionów $ rocznie.

3


4. Szalone słomki

Jak przekonać dziecko, żeby piło mleko i sok nie napoje gazowane. Podawaj mu je ze szalonymi słomkami. Popularne na świcie rureczki zapewniają swojemu wynalazcy więcej niż świetny byt.

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply