Policyjny pies z dnia na dzień został wyrzucony z pracy! Niedługo potem otrzymał ofertę godną pozazdroszczenia

Nie każdy pies nadaje się do pracy w policji. Podobno najlepszymi funkcjonariuszami są owczarki niemieckie, labradory retrievery, goldeny retrievery, owczarki belgijskie i teriery walijskie.

Oczywiście dużo zależy od charakteru psa i jego wyszkolenia. Zazwyczaj tresuje się dwie grupy: psy patrolowe zajmujące się głównie tropieniem ludzkich śladów oraz psy przeznaczone do zadań specjalnych wyszukujące narkotyki i materiały wybuchowe.

Ponadto osobniki należące do tej drugiej grupy identyfikują ślady zapachowe ludzi i rozpoznają woń ludzkich zwłok, zarówno w wodzie, jak na lądzie. Przed przystąpieniem do kursu są poddawane specjalnym testom, które określają m.in. ich stan zdrowia oraz predyspozycje do pełnienia służby w policji. Doskonale wyszkolony czworonóg jest funkcjonariuszem przez długie lata. Tropi przestępców i zaginione osoby oraz znajduje bomby i ukrytą w bagażach kokainę. Niejednokrotnie zdarzało się, że zwierzaki ratowały życie swoim partnerom. Rzucały się na groźnych przestępców, nie zważając na własne bezpieczeństwo.

Pies o imieniu Gavel przez jakiś czas pracował w policji, jednak jego kariera nie układała się zbyt dobrze. Przeszedł pełne szkolenie i wydawało się, że jest gotowy do służby, jednak on czuł, że ta robota nie jest dla niego. Zamiast łapać złodziei czy szukać narkotyków i materiałów wybuchowych, on wolał się do wszystkich łasić i szukać okazji do poczochrania go po brzuchu. Stwierdzono, że jest zbyt przyjazny jak na psa policyjnego i został wyrzucony na zbity pysk.

Jak potoczyły się jego dalsze losy? O tym na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply