Setki bezbronnych istot wyrzucono na polu w południowej Anglii. Przeraźliwy pisk zwrócił uwagę okolicznych mieszkańców!

Malutkie kurczaki miały zaledwie jeden dzień. Podjęto działania mające na celu uratowanie im życia, ale nie wszystkim udało się pomóc. Część zmarła z wychłodzenia i w wyniku uszkodzeń ciała. Niektóre miały połamana łapki i skrzydełka.

Uratowano sporo zwierzaków, ale nie wszystkie miały tyle szczęścia. Te z poważnymi obrażeniami i skrajnie wycieńczone musiały zostać uśpione. Tylko natychmiastowa reakcja pozwoliła na uratowanie jak największej liczby piskląt. Szybko pozbierano ich do pudełek i worków, aby było im cieplej i nie umarły na potwornym chłodzie.

Nie wiadomo dlaczego ktoś chciał się ich pozbyć, ale ustalono, że pisklęta pochodzą z pobliskiej fermy drobiu. Winnym porzucenia 1000 ptaków jest podobno jeden z odbiorców. Zwierzaki z powrotem przekazano hodowcy.

Nigdy nie widziałem czegoś takiego, wyglądało to, jak żółte morze. Hałas był niesamowity. Pisklęta miały tylko jeden dzień, były małe i bardzo delikatne. Niektóre ptaki leżały martwe, a inne już umierały, więc trzeba było je uśpić — wspomina osoba, która przybyła im na ratunek.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : upsocl.com

Reply