Gigantyczny słoń wyłaniający się z oceanu w Islandii. To trzeba zobaczyć!

Chyba nie trzeba nikomu przypominać, że nasza planeta jest piękna i pełna różnorodności. Jej urok dostrzegamy niemal codziennie w postaci malowniczych krajobrazów, cudownych zachodów słońca czy oryginalnych gatunków roślin i zwierząt.

Istnieje na świecie mnóstwo wspaniałych miejsc, które chciałoby się odwiedzić już dzisiaj. Do jednych z nich należy wyspa Heimaey zlokalizowana w południowej Islandii. To największa wysepka archipelagu Vestmannaeyjar, w którego skład wchodzą młode wyspy utworzone przez wybuchy wulkanów.

Heimaey słynie z występowania skały o dość niezwykłym kształcie przypominającej wyłaniającego się z wody słonia lub wielkiego mamuta. Została utworzona przez wulkan Eldfell, który eksplodował w 1973 roku. Wówczas ogromny potok lawy zniszczył część wyspy i stanowił bezpośrednie zagrożenie dla zatoki. Mieszkańcy, aby zapobiec tragedii, pompowali wodę morską na gorącą lawę, która powoli zastygała i tworzyła słoniową skałę.

Dziś skalny słoń jest wielką atrakcją regionu, która skutecznie wabi wielu turystów. A wy, chcielibyście zobaczyć go na własne oczy?

1

2 3

 

Jeśli zainteresował cię ten wpis, podziel się nim ze znajomymi na Facebooku! 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curbed.com

Reply