Wystawili psa na parapet, bo nie chciało się im wyprowadzać go na spacer! To smutne zdjęcie doprowadziło internautów do wściekłości

Nie wszyscy wiedzą, że posiadanie zwierząt wiąże się z pewnymi obowiązkami.

Oprócz całowania, przytulania i głaskania trzeba także po nich posprzątać, wyprowadzić na spacer a w razie choroby zawieść do weterynarza i zapłacić wysoki rachunek. Niektórym wydaje się, że psy czy koty to fajne zabawki na kilka dni. Na początku każdy jest zachwycony nowym zwierzakiem, lecz gdy fascynacja mija, pies jest odtrącony i pozostawiony sam sobie.

Do fundacji zajmującej się ochroną zwierząt Animal Security trafiło niedawno bardzo niepokojące zgłoszenie. Ktoś poinformował organizację o złym traktowaniu psa w poznańskich Jeżycach. Jego właściciel podobno czas od czasu wystawiał czworonoga na wąski parapet i zamykał okno. Zwierzę było bezradne. Przez długo musiało kurczowo trzymać się parapetu, aby nie spaść z pierwszego piętra.

Podobno za donos odpowiadają zaniepokojeni sąsiedzi, którzy już dłużej nie mogli patrzeć na cierpienia biednego psa. Na dowód tego, że dzieje się naprawdę źle, dołączyli do zgłoszenia zdjęcie psiaka stojącego na parapecie. Pracownicy fundacji natychmiast wybrali się na interwencję. Okazało się, że w mieszkaniu przebywa nie jeden, ale dwa psy. Podobno na parapet wystawiane były dość często.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : epoznan.pl, tvn24.pl, facebook.com

Reply