13-latka w telewizyjnym show brawurowo wykonuje utwór, który fachowcy oceniają jako niemożliwy do zaśpiewania!

Granica możliwości ludzkiego głosu kiedyś się kończy. Skala dźwięku jest ograniczona, tak samo jak motoryka krtani i strun, dlatego nie wszystko z technicznego punktu widzenia, można zaśpiewać. Wielu muzyków za utwór balansujący na granicy wykonalności, uznaję piosenkę z filmu „Piąty element”, którą zdecydowała się wykonać pewna uczestniczka talent show. 

Victoria Hovhannisyan to 13-letnia dziewczynka, którą cechuje upór w realizacji marzeń i odwaga, czego dowodem jest występ w programie telewizyjnym dla piosenkarzy amatorów „The Voice”.  Zaskakujący był wybór piosenki jakiego dokonała Victoria, gdyż zgłosiła utwór z filmu „Piąty element”, będący połączeniem arii z opery „Lucia di Lammermoor” i kompozycji  „The Diva Dance” Erica Serra, autora muzyki do tej produkcji z 1997 roku. W ekranizacji Luca Bessona piosenkę zaśpiewała bohaterka zwana Diva Plavalaguna.


voice-pas


Na czym polega tak duża trudność tego utworu? Na konieczności zaśpiewania bardzo wysokich dźwięków i robieniu bardzo szybkich przejść między nimi. Podobno w filmie użyto aż kilku głosów do stworzenia ostatecznej wersji śpiewu Divy Plavalaguny.

Możliwości współczesnego sprzętu na zawsze odmieniły oblicze muzyki

voice-2


Wykonywanie takiej piosenki przed telewizyjnym jury wydaje się dość karkołomnym pomysłem, ale nie dla Victorii. Dziewczynka, pomimo młodego wieku, ma silny i okrzepły wokal i bez problemów poradziła sobie z wybranym utworem, czym rozkochała w sobie publiczność. Również jurorka doceniła jej talent i odwróciła się, tym samym przyjmując ją do dalszego uczestnictwa w show.

Trzymamy za Victorię kciuki, by dalej rozwijała swój wielki talent

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : likemag.com


Reply