11 fotografii, które wzruszają i wywołują uśmiech

Często zdarza się, że fotograf – albo zawodowiec, albo amator – staje się świadkiem sytuacji poruszającej do łez. Czasami jest to coś bardzo radosnego, czasami coś niesamowitego i zdumiewającego, czasem zaś są to chwile budzące grozę i przerażenie, jak na przykład wydarzenia z 11 września 2001 roku. Te sytuacje, uwiecznione na zdjęciach, potwierdzają siłę fotografii i utrwalają dane chwile na zawsze.

Poniżej mamy dla was 12 zdjęć, które – jesteśmy tego pewni – poruszą was i zmobilizują do uśmiechu, a może nawet życzliwszego spojrzenia na otaczający świat :)

1. Dwoje małych dzieci, które nigdy wcześniej się nie widziały, przytula się na lotnisku.

zdjecia-ktore-rozgrzeja-serce1


2. Dwoje małych dzieci spontanicznie zaczyna się trzymać za ręce na lotnisku. Maluchy nigdy wcześniej się nie widziały, ich matki także się nie znają.

zdjecia-ktore-rozgrzeja-serce2


3. Policjant zatrzymuje radiowóz, aby pomóc kulejącemu psu przejść przez ulicę.

zdjecia-ktore-rozgrzeja-serce4


4. Sanitariusze udzielają pierwszej pomocy kotu, który ucierpiał w pożarze. Ich wysiłki opłaciły się – zwierzak odzyskał przytomność!

zdjecia-ktore-rozgrzeja-serce5


5. Ten pochodzący z Meksyku sportowiec ociera łzy radości i wzruszenia po zdobyciu złota na Igrzyskach Paraolimpijskich.

zdjecia-ktore-rozgrzeja-serce6


6. On Izraelita, Ona – Iranka. Ich związek pokazuje, że dla prawdziwej miłości nie ma żadnych barier – nie przeszkodzi jej ani religia, ani granice, ani państwowe czy rodzinne konflikty.

zdjecia-ktore-rozgrzeja-serce7


7. Jeden z pasażerów podróżujących tym autobusem dał bezdomnemu mężczyźnie, uwiecznionemu na tej fotografii, swoje buty.

zdjecia-ktore-rozgrzeja-serce8


8. Gdy ten bezdomny mężczyzna się obudzi, znajdzie śniadanie – kanapkę i coś do picia. Zostawił je dla niego jakiś anonimowy dobry Samarytanin :)

zdjecia-ktore-rozgrzeja-serce9


9. Przedsiębiorcy są chciwi? Na pewno nie w tym miejscu! Ta pralnia chemiczna jest bezpłatna dla każdego, kto jest bezrobotny, wybiera się na rozmowę kwalifikacyjną i musi oddać swój garnitur do czyszczenia.

zdjecia-ktore-rozgrzeja-serce10


10. O tym, że trzeba pomagać także naszym „mniejszym braciom”, jak nazywał zwierzęta św. Franciszek, pamiętają ludzie uwiecznieni na tej fotografii. Znaleźli chwilę na dopilnowanie, by rodzinka kaczek bezpiecznie przeszła przez ulicę.

zdjecia-ktore-rozgrzeja-serce11


11. W tym sklepie można kupić lalki bez włosów, które są wyrazem wsparcia dla chorych na raka na całym świecie.

zdjecia-ktore-rozgrzeja-serce12


Wzruszyły Cię te historie? Podziel się nimi ze znajomymi!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply