29-latek ratując starszą kobietę przed kołami rozpędzonego pociągu, sam stracił nogę. Dla mężczyzny to był pierwszy dzień pracy na kolei…

Kai krzyczał i machał rękami, ale kobieta nie zwracała na niego uwagi, ponieważ jest niesłysząca, a także niedowidzi. Gdy pociąg znalazł się dramatycznie blisko niej, były żołnierz zdał siebie sprawę, że jeśli nic nie zrobi, kobieta zginie. Bez wahania zeskoczył więc z lokomotywy i odepchnął seniorkę w ostatniej chwili.

Niestety Kai nie zdążył uskoczyć i pociąg przejechał jego prawą nogę! Natychmiast zabrano do go szpitala, gdzie spędził kilka dni w stanie śpiączki. W tym czasie odwiedziła go wzruszona staruszka. Choć jest niezbyt sprawna fizycznie, to padła na kolana przed łóżkiem swego wybawcy i czuwała, póki lekarze nie powiedzieli, że przeżyje.

Kai nigdy nie spodziewał się, że tak będzie wyglądać jego pierwszy dzień pracy na kolei, ale nie żałuje tego co zrobił:

„Chociaż straciłem nogę, to udało mi się uratować ludzkie życie. Jeśli jeszcze raz znalazłbym się w takiej sytuacji, zrobiłbym to samo”.

Bez wątpienia Xu Quian Kai jest bohaterem, nie tylko w oczach uratowanej staruszki, ale i każdego człowieka, bo każdy w razie kłopotów, chciałaby mieć takiego wybawcą obok siebie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : viral4real.com

Reply