Z daleka wygląda jak zwykłe mieszkanie, urządzone w nie za dobrym guście, jednak gdy przyjrzycie się bliżej, dostrzeżecie niezwykłe detale…

Słyszeliście może o Airbnb?

To coraz popularniejsza forma rezerwacji noclegów w prywatnych mieszkaniach. Gospodarz domu i gość, który potrzebuje miejsca do spania, umawiają się ze sobą, co do ceny i terminu rezerwacji poprzez specjalny serwis. Funkcjonuje to na zasadzie podobnej do BlaBlaCar. Dzięki Airbnb zwiedzanie świata jest znacznie tańsze od tradycyjnego, w którym ogromną część funduszy musimy przeznaczyć na hotele.

Portal istnieje od 2008 r. i przez te kilka lat zdążył już sobie wyrobić międzynarodową renomę. Poprzez Airbnb można udać się do ponad 65 tys. miejsc na całym świecie. Oferta jest kusząca, a ewentualne cele podróży naprawdę ciekawe: stare miasta z nietuzinkowymi zabytkami, nowoczesne metropolie, małe, urokliwe miejscowości – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Perełki trafiają się nawet wśród miejsc noclegowych. Jedna z nich znajduje się w Danii, w Billund – małym mieście, które zamieszkuje niewiele ponad 6 tys. ludzi. Dlaczego warto udać się właśnie tam? Odpowiedź jest prosta: w tym miejscu znajdziecie jedyne i niepowtarzalne mieszkanie zbudowane z całości z…klocków LEGO! Ściany i całe wyposażenie tego nietuzinkowego apartamentu wykonano łącznie z 25 milionów zabawkowych cegiełek!

Jak wygląda mieszkanie i co się w nim znajduje przeczytacie na następnej stronie.

tamencie-LEGO mieszczą się 2 sypialnie i łazienka połączone hallem. Mieszkanie jest przeznaczone dla 4 osób. Nie ma tu kuchni, jest za to catering, goście mogą więc liczyć na ciepły posiłek o każdej porze. W razie, gdyby kreatywna rozrywka znudziła się tymczasowym lokatorom, mogą swobodnie zasiąść przed telewizorem, albo skorzystać z bezprzewodowego Internetu. Mieszkanie jest ogrzewane, a w lecie klimatyzowane.

To jednak, co najfajniejsze w tym miejscu, to rozrywka, która czeka całe rodziny. Klocki znajdujące się tutaj można swobodnie przestawiać, tworząc z nich wymyślne konstrukcje. Gdyby 25 mln cegiełek komuś nie wystarczyło, można wyprodukować własne bloczki, dzięki maszynie znajdującej się w hallu mieszkania. Jedna z zasad obowiązujących w tym miejscu brzmi: Zabawa jest obowiązkowa i konieczna! Nawet najwięksi malkontenci muszą więc dobrze się bawić, powracając sentymentalnie do czasów dzieciństwa.

Wybralibyście się tam? Nocleg jest całkowicie darmowy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : airbnb.co.uk, joe.co.uk


Reply