Lista 11 grzechów za jakie ksiądz nie da rozgrzeszenia

Planujecie wielkopostną spowiedź? Sprawdźcie listę grzechów, jakie nie zostaną Wam odpuszczone

Kościół przez cały rok zachęca wiernych do korzystania z Sakramentu Pokuty, ale najwięcej osób spowiada się w okresie Wielkiego Postu, by przygotować duszę na nadejście Jezusa Zmartwychwstałego i wypełnić przykazanie kościelne, by choć raz w roku oczyszczać duszę z grzechów.

 

Dla wielu osób spowiedź święta to duże przeżycie, gdyż wyznanie kapłanowi grzechów sprawia trudność, rodzi strach czy wstyd. Dodatkowo wielu wiernych ma wątpliwości, czy ich czyny były grzeszne, a przede wszystkich, czy zostaną im przez kapłana odpuszczone.

Niestety są grzechy, z których ksiądz wiernego rozgrzeszyć nie może, nawet jeśli ten bardzo ich żałuje. Warto przed wielkopostną spowiedzią zapoznać się z listą takich grzechów, by nie przeżyć przy konfesjonale zawodu, rozczarowania czy zwyczajnie szoku.

 

„Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem” (J 8, 1-11).

1. Apostazja

Termin apostazja oznacza całkowite odejście od wiary i zerwanie więzi z Kościołem, co skutkuje automatyczną ekskomuniką. Osobę taką nazywa się apostatą i jest ona wykluczona z życia kościoła, choć nadal pozostaje jego członkiem, ponieważ wejście do wspólnoty Chrześcijan poprzez przyjęcie Chrztu Świętego, jest niezbywalne. Grzech apostazji może odpuścić tylko biskup.

Kolejne grzechy nie do odpuszczenia znajdziecie już na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikipedia.org, nowiny24.pl

Reply