10 oznak, że jesz zbyt dużo cukru. To krótka droga do wielu chorób i szybkiego końca życia

Nie da się całkowicie wyeliminować cukru z diety, jednak warto dbać, by jego ilość była niewielka.

Cukier jest w każdym produkcie. W sokach, gotowych daniach, nie wspominając już o słodyczach i produktach, które składają się tylko z cukru i oleju palmowego jest go mnóstwo. Cukier wpływa nie tylko na zachowanie, zwłaszcza dzieci, bo daje szybki zastrzyk energii, ale też przede wszystkim na zdrowie. Cukier niszczy ludzkie zęby, a także jest doskonałą pożywką dla nowotworów.

 

Nie da się go zupełnie uniknąć i zawsze lepiej przyjmować go w postaci prostych cukrów z owoców i warzyw niż przetworzonego i niezdrowego kryształu. Ludzie myślą, że tylko cukrzycy mają problemy z poziomem cukru we krwi, jednak tak nie jest. Każdy może mieć przez cukier problemy z układem krwionośnym i narządami. Poznaj 10 objawów, które pokazują, że spożywasz za dużo cukru i jak najszybciej zmień swoje nawyki żywieniowe.

 

Ciągłe zmęczenie

Przy wysokim poziomie cukru we krwi organizm nie może w prawidłowy sposób przejmować i chłonąć glukozy prawidłowo. Energia nie jest wykorzystywana efektywnie, a komórki wciąż pracują i domagają się energii. Przez to człowiek ma poczucie ciągłego zmęczenia.

 Ciągły głód

Wysokie stężenie cukru we krwi sprawia, że komórki nie mogą przyjmować energii, a przez to cały czas wysyłają informację do mózgu, że organizm potrzebuje paliwa. A mózg pobudza cię, byś znów coś zjadła. Błędne koło podjadania przekąsek.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply