Mały rottweiler wyzwał matkę na pojedynek w przeciąganiu liny. Efekt okazał się niesamowicie zabawny :)

Rottweilery są rasą, która nie cieszy się najlepszą opinią wśród laików. Wielu ludzi uważa je za psy niebezpieczne i nieprzewidywalne, zdolne w każdej chwili pokazać swoją mroczną stronę.

Ten stereotyp jest jednak wyjątkowo krzywdzący. W rzeczywistości są to zwierzęta wyjątkowo lojalne, troskliwe i chętne do zabawy. Ta psia matka pokazuje to znakomicie.

1Skąd biorą się negatywne opinie o rottweilerach? Wynikać to może z niektórych cech ich charakteru. Jest to rasa bardzo uparta i lubiąca forsować swoje zdanie. Bardzo dbają o bezpieczeństwo rodziny, zwłaszcza jej najmłodszych członków. Czasami kończy się to wykorzystaniem wobec dzieci podobnych strategii, jakie psy pasterskie stosują wobec upartych owiec. Strategii, które niestety wymagają użycia zębów.

Psy te nie są jednak maszynami do zabijania. Mają swoją delikatną stronę, której wcale nie wstydzą się pokazywać. Potrzebujecie dowodów? Wystarczy zerknąć, jak ta psia matka bawi się ze swoim szczeniakiem. Przy okazji świetnie pokazuje on charakterystyczną dla tej rasy zawziętość.

Jesteście zainteresowani? Wystarczy zerknąć na filmik poniżej.

 

Jeśli spodobał się Wam ten film, podzielcie się nim ze znajomymi na Facebooku. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube

Reply