Szok! Rząd Australii jest przeciwny ratowaniu zwierząt. Znalezione kangury i koale mają być zabijane!

Świat wstrzymał oddech, gdy zobaczył i usłyszał o niszczycielskich pożarach w Australii, które codziennie trawią coraz to większe połacie kontynentu.

W ogromnych męczarniach giną dzikie australijski zwierzęta. Ich siedliska są zniszczone. Nie mają wody i pożywienia. Ludzie z całego świata wpłacają datki, które mają pomóc w ich ocaleniu. W pomoc zaangażowali się również znani ludzie m.in. Selena Gomez, Pink, Nicole Kidman, australijska komiczka Celeste Barber czy tenisistka Ashleigh Barty.

Pieniądze wpłacają również zwykli ludzie, którzy chcą w jakiś sposób pomóc. Okazuje się, że rząd wprawdzie chce ugasić pożary, ale jest przeciwny ratowaniu zwierząt, a to one najbardziej ucierpiały na skutek ostatnich wydarzeń. Strażacy reagujący na pożary w buszu mają zalecenia, aby zabijać małe koale i kangury, które zostały osierocone w wyniku pożarów. Gasząc rozprzestrzeniający się ogień, strażacy codziennie widzą setki wystraszonych i cierpiących zwierząt. Okazuje się, że nie wszystkim mogą pomóc. Rząd wydał specjalny dokument tzw. Wiktoriański plan, który nakazuje, aby zabijać osierocone i zależne od mleka młode znalezione w strefie pożarów. Dokument ten opisuje metody eutanazji, które obejmują śmiertelny zastrzyk, strzelanie i tępy wymuszony uraz.

Rząd uzasadnia te decyzje tym, że osierocone zwierzęta wymagają opieki długoterminowej i że z powodzeniem nie można wypuścić ich na wolność. Pomimo tak okrutnych zaleceń australijskiego rządu wielu wolontariuszom, strażakom i miłośnikom zwierząt udało się uratować malutkie koale i kangury. Nikki Medwell, miłośniczka zwierząt z Rex Box Wildlife Shelter opowiedziała o tych kontrowersyjnych instrukcjach. Twierdzi, że tak naprawdę rząd robi bardzo niewiele, aby pomóc cierpiącym, rodzimym zwierzętom.

Zwierzęta nie są uważane za konieczne do ratowania. Nie ma znaczenia czy zostały spalone. Jeśli zostają znalezione żywe, przeważnie się do nich strzela.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply