Niewłaściwe korzystanie z elektroniki niesie za sobą śmiertelne zagrożenie, a ten film dobitnie o tym przekonuje

Telefony komórkowe, tablety czy smartfony to już niemal podstawowy sprzęt, jaki powinien posiadać dorosły człowiek. Wszystkie te urządzenia ułatwiają człowiekowi życie, ale też pochłaniają jego czas, coraz bardziej go od siebie uzależniając.

Łatwy dostęp do sieci internatowej oraz spadające ceny urządzeń elektronicznych sprawiły, że wiele ludzi kompletnie uzależniło się mediów społecznościowych. Kiedy tak się dzieje, człowiek odczuwa przymus ciągłego bycia online, monitorowania tego, co się dzieje w serwisie, na profilach znajomych czy publikowania zdjęć i informacji o sobie. Czasem to uzależnienie jest tak silne, że odbiera zdrowy rozsądek.


phone-pas


Każde uzależnienie jest niebezpieczne, ponieważ ogranicza zdolność logicznego i jasnego rozumowania. Jeśli ktoś nie moze żyć bez telefonu i internetu, to będzie z nich korzystał nawet wtedy, kiedy nie powinien, dlatego widok osób zapatrzonych w ekrany, które wpadają na ulicach na słupy czy innych ludzi jest coraz częstszy. Czasem jednak niewłaściwe korzystanie z telefonu może prowadzić do bardziej niebezpiecznych sytuacji, które zagrażają życiu wielu osób.

Ludzie pochłonięci obsługą telefonów zupełnie nie zauważają tego, co dzieje się dookoła nich

phone-1


Największym błędem jest korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem. Kierowcy wydaje się, że jak oderwie wzrok od drogi na dosłownie 2 sekundy, by zrobić zdjęcie czy odczytać wiadomość, to nic złego się nie stanie. Niestety jest to błędne myślenie, bo w ciągu jednej sekundy samochód jadący z prędkością około 60 km/h pokonuje prawie 20 metrów, a na takim odcinku jezdni może wydarzyć się wiele. Patrząc podczas prowadzenia auta w ekrany smartfonów, narażamy nie tylko siebie, ale i innych kierowców czy pieszych.

Rzut oka na telefon może pozbawić kogoś życie

phone-3


Aby uświadomić ludziom, jak dużym problemem jest korzystanie ze smatfonów i innych elektronicznych urządzeń za kierownicą aut, nakręcono film pokazujący skutki takiego zachowania. Pamiętajcie, jedna wasza niewłaściwa decyzja, by na chwilę spojrzeć na ekran, może kosztować was życie, zdrowie i spokój duszy, bo jeśli przez swoją głupotę spowodujecie wypadek śmiertelny bądź skutkujący czyimś kalectwem, to nie wybaczycie sobie tego do końca życia i już zawsze będziecie chcieli cofnąć czas.

Zapamiętajcie przesłanie tego filmu i ku przestrodze udostępniajcie go dalej

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : okeyqueretaro.mx

Reply