Moda na selfie zdaje się nie mijać, więc śmiertelnych ofiar tego trendu przybywa. Najczęściej giną młodzi ludzie

Brak rozsądnego myślenia może prowadzić do tragedii, nawet przy wykonywaniu pozornie niewinnych czynności.

Pojawienie się mediów społecznościowych zmieniło świat. Portale typu Facebook, Twitter czy Instagram, umożliwiły szybką komunikację i sprawną wymianę informacji. Błyskawicznym sposobem na pokazanie ludziom swojego życia stało się publikowanie zdjęć. Szczególną karierę zrobiły fotki typu selfie.

kill-selfie-p

Seflie z definicji jest rodzajem fotografii autoportretowej. Takie zdjecia wykonywać można z ręki lub za pomocą specjalnego kijka. Słowo selfie zostało użyte po raz pierwszy w podpisie zdjęcia, które 13 września 2002 roku opublikował pewien Australijczyk po swojej urodzinowej imprezie.

Robienie sobie zdjęć wydaje się niewinnym zajęciem, ale kiedy człowiek myśli tylko o tym, by świetnie wyglądać na fotce, którą później pochwali się w internecie, to zapomina o całym świecie. Niestety nierozwaga, brak myślenia i zwyczajna głupota prowadzą do tragedii, więc grono osób, które selfie przypłaciły życiem, wciąż się powiększa. Szacuje się, że w ciągu ostatnich dwóch lat podczas fotografowania samego siebie zginęło około 130 osób.

Poznajcie historię 7 osób, które zginęły podczas robienia selfie i nie powtarzajcie ich błędów.

kill-selfie-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : donconsejo.com, wikipedia.org, blog.asiantown.net

Reply