Lekarze apelują na cały świat: jedzenie tego owocu na pusty żołądek jest zabójcze! W Indiach zmarło już kilkadziesiąt dzieci!

Bihar to jeden z najbiedniejszych regionów Indii. Od około 20 lat lekarze odnotowują tam dziwną serię zachorowań wśród dzieci, która ma miejsce w maju i czerwcu. Początkowo myślano, że to wynik działania jakiegoś tajemniczego wirusa, ale naukowcy w końcu odkryli zagadkę niewyjaśnionych zgonów.

Indyjskich lekarzy na rozwiązanie medycznej zagadki naprowadziły doniesienia z Karaibów. Ustalono, że tamtejsze dzieci umierają po częstym jedzeniu owoców ackee. Owoce te zawierają hypoglycinę, czyli toksynę hamującą wchłanianie i produkcję glukozy przez organizm.

Rejon Bihar słynie z hodowli liczi, więc zbadano ten niewielki owoc i z przerażeniem stwierdzono, że zawiera hypoglycinę! Biedne dzieci nie mogąc liczyć na kolację w domu, chodziły na pobliskie plantacje i zbierały owoce, które spadły z drzew. Niestety dla ich młodych organizmów toksyna okazała się zabójcza.

Dlaczego w Amerykanie i Europejczycy jedzą liczi bez konsekwencji, a indyjskie dzieci umierają? Jakie są objawy zatrucia toksyną? O tym dowiecie się już z następnej strony. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, bbc.com

Reply