6 zachowań, które uczynią cię bardziej atrakcyjnym i lubianym przez innych

Chcesz wzbudzać szacunek, podziw, mieć dużo przyjaciół? Oto jak powinieneś się zachowywać.

Każdy z nas ma znajomego, który ma mnóstwo znajomych, wszyscy go lubią i cieszą się na jego widok. Co w nim jest takiego, że wszyscy go lubią i chcą przebywać w jego towarzystwie? I ważniejsze, co możesz zmienić w sobie, by i ciebie ludzie lubili? Każdy ma bowiem wpływa swoim zachowaniem i tym, co mówi, że jest lubiany lub nie.

Mamy dla was 6 ważnych rad, które pomogą wam zweryfikować swoje zachowanie i zmienić je tak, by być dla innych bardziej atrakcyjnymi i bardziej lubianymi osobami. Sprawdź, ile z tych zachowań przejawisz sam, a ile nie zwróciło twojej uwagi na tyle, by się nimi zainteresować.

1. Bądź miły dla innych

Nie skupiaj się na wadach i brakach innych, ale na tym, co robią dobrze. Nie ośmieszaj innych. Jeśli wprowadzasz kogoś do towarzystwa, nie mów, że „To jest Ania, z nią o fizyce nie porozmawiacie…”, zawstydzi to tę osobę i sprawi, że nie będzie się dobrze czuła. Podkreśl coś, co jest atutem danej osoby: „To jest Ania, w wolnych chwilach szyje śliczne misie!” Bądź miły dla ludzi wokoło ciebie.

2. Ciesz się komplementami

Nie neguj każdego dobrego słowa i powtarzaj, że jesteś najgorszy na świecie. Nikt na dłuższą metę nie lubi, gdy się cały czas narzeka i mówi o tym, jak się jest beznadziejnym. Przyjmij komplement, odwdzięcz się także dobrym i co ważne, szczerym słowem.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply