Zastanawiałeś się, dlaczego pies chodzi w kółko, zanim się położy? My już wiemy!

Każde zwierzę ma swoje przyzwyczajenia. Myślimy, że te małe dziwactwa naszych pupili są po prostu słodkie. Jednak, jak się okazuje, ich zachowania mogą być pozostałościami po pradawnych przodkach. 

Nawyki nabyte przez stulecia ewolucji nie odchodzą w niepamięć tak łatwo, gdyż decydowały o przetrwaniu. Chodzenie przez psa przed spaniem w kółko, czy to na jego posłaniu, czy w innym miejscu, na którym zwierzę planuje się zdrzemnąć, ma swoje początki w czasach, kiedy psy żyły dziko.Kiedy dziko żyjące psy chciały odpocząć, szukały odpowiedniego miejsca – suchego i ciepłego. Takie miejsca lubią też inne zwierzęta, na przykład węże. W związku z tym psy mają w zwyczaju okrążać i deptać miejsce, w którym chcą spać. Wcześniej tym sposobem płoszyły potencjalnie zagrażające im jadowite zwierzęta.

bhmpics.com

2

Obecnie takie zachowanie jest zbędne, zwłaszcza kiedy psy śpią na ciepłym posłaniu w domu. Jednak odruchy, które wypracowali przodkowie, pozostały.

Kiedy następnym razem twój pies będzie się tak zachowywał, to nie przejmuj się, po prostu szuka najlepszego i bezpiecznego miejsca do snu ;)

deviantart.net

sleeping_dog_by_shamaya_wolf-d55pvnc

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : omgfacts.com

Reply