Polskiemu skoczkowi zaciął się spadochron podczas desantu w ramach ćwiczeń Anakonda! Zobaczcie nagranie video

Sprawne i szybkie działanie wojska jest uzależnione od wyszkolenia żołnierzy i jakości sprzętu, jakim dysponuje armia. W związku z tym organizuje się ćwiczenia i poligony, by wojacy mogli w praktyce przećwiczyć różne scenariusze bojowe.

Obecnie na terenie naszego kraju trwają wielkie ćwiczenia pod kryptonimem Anakonda, w których biorą udział żołnierze NATO. Swoje umiejętności szlifują wojska chemiczne, bataliony inżynieryjne, oddziały obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, wojska areomobilne i zmotoryzowane oraz spadochroniarze. Choć to tylko ćwiczenia, to o tragedię nie trudno, o czym mogli się przekonać obserwatorzy jednego z desantów, który miał miejsce w ubiegłym tygodniu.


spadochron-pas


Skoki ze spadochronem zawsze niosą ze sobą ryzyko. Bezpieczeństwo spadochroniarzy zależy nie tylko od ich umiejętności, ale przede wszystkim od sprzętu, który musi być niezawodny, gdy już znajdą się w powietrzu. Ale rzecz jest tylko rzeczą i nigdy nie można mieć 100% pewności, że zadziała prawidłowo, więc ryzyko, że skok skończy się tragicznie istnieje zawsze. Niestety ostatnio sprzęt zawiódł polskiego żołnierza…

Zacięty spadochron to najgorszy koszmar skoczka

spadochron-1


Polak wyskoczył wraz z innymi wojskowymi. Pierwsze sekundy nie wskazywały na nic podejrzanego, ale po chwili nasz rodak zaczął spadać, gdyż nie udało mu się otworzyć głównego spadochronu. Gdy mężczyzna zbliżał się z wielką prędkością do ziemi, a świadkowie zdarzenia wstrzymali oddech, udało się mu się w ostatniej chwili otworzyć spadochron awaryjny, który bez wątpienia uratował życie polskiemu skoczkowi.

Polski żołnierz miał wiele szczęścia

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply