Które auto jako pierwsze zostanie zatankowane? Tylko 11% osób udaje się podać właściwą odpowiedź. Jesteście wśród nich?

Spostrzegawczość to przydatna cecha.

Różnej maści zagadki, testy i łamigłówki są bardzo popularne w sieci, ponieważ internauci lubią sprawdzać, na jakim poziomie jest ich inteligencja lub inne umiejętności, np. zdolność logicznego myślenia czy spostrzegawczość. Choć niektóre zagadki są do siebie podobne, to potrafią nieźle zaskoczyć rozwiązujących, dlatego ich popularność nie słabnie.

 

Rozwiązywanie testów czy łamigłówek to nie tylko rozrywka czy okazja do sprawdzenia się, ale także dokonały trening dla mózgu. Im częściej ktoś poświecą się takiej intelektualnej aktywności, tym jego umysł będzie sprawniejszy i wydajniejszy.

Do sprawdzenia swojej spostrzegawczości niedawno zachęcała hiszpańska korporacja petrochemiczna CEPSA, która opublikowała łamigłówkę w motoryzacyjnym klimacie. Grafika ta przedstawiała schemat z rurami i naczyniami, do których zaczęto lać benzynę. Rozwiązujący zagadkę mają tylko jedno zadanie: wskazać samochód, którego bak napełni się paliwem jako pierwszy?

Zastanówcie się dobrze i poniżej sprawdźcie poprawną odwiedź. 

 

Zagadka samochody i paliwo

Kluczem rozwiązania zagadki jest wnikliwe przyglądnięcie się rysunkowi. Najwięcej osób wskazuje, że wpierw napełni się bak pierwszego samochodu. To błędna odpowiedź, ponieważ dojście do baku jest zamknięte, lecz szczegół ten nie rzuca się tak w oczy, jak zamknięcie dopływu paliwa do auta numer 2.

Jeszcze zmyślniej umieszczono zaporę w przypadku kanałów doprowadzających benzynę do samochodu numer 4, gdyż wstawiono ją w środku rurki tuż przy zgięciu. W świetle tych szczegółów, jasnym staje się, że samochód numer trzy jako pierwszy zostanie zatankowany.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : matematicagenial.com

Reply